Gaziantep Lüks Damla Plastik - Hakkımızda
Background

Hakkımızda

Hakkımızda

60 yıldır güvenle, kaliteyle, sağlıkla saklıyoruz.

Türkiye’nin lider plastik mutfak ve banyo eşyaları üreticisi olarak tüketicilerimizin hayatlarını kolaylaştırıyor, sağlıklarını ve çevreyi koruyan ürünlere imza atıyoruz. Ürünlerimiz evde sevgiyle yapılan yemeklerden çocukların en sevdiği oyuncaklara, şefinizin favori malzemelerinden sezon açılış partinizin vazgeçilmezlerine kadar tüm ihtiyaçlarınızı saklarken biz de en yüksek standartları ve değerleri tüm süreçlerimizde saklı tutuyoruz.

Çünkü plastik, hayatın her yerinde. Bizim işimiz iyi plastikle hayatı güzelleştirmek.

Bora Plastik, 1957 yılında, perakendecilik ve cam üretimi tecrübesiyle kuruldu. El presleri ve sıfıra yakın teknolojiyle başlayan üretimimizi, nesilden nesile aktarılan vizyoner yaklaşımımız sayesinde bugün 7000 ton hammadde işleme kapasitesine taşıdık. Kuruluşumuzdan bu yana teknolojideki küresel gelişmeleri ve sektördeki uluslararası trendleri yakından izleyerek birçok yeniliğin Türkiye’deki öncüsü olduk. Bugün hayatımızın ayrılmaz bir parçası gibi görünen plastik kutuları 1992 yılında, pedallı çöp kovalarını ise 1994 yılında Türkiye’de ilk kez biz ürettik. Ürünlerimizin güvenilirliği ve pratikliği sayesinde Türkiye’de saklama kabı anlayışının gelişmesine aracı olduk. 90’ların başında altyapılarımızı bilgisayarlarla destekler, 2005’te ise robotlu üretime geçerken yine sektörde önü çekiyorduk. Bugün ISO9001 ve ISO22000 belgeleriyle desteklenen kalite prensiplerimiz ve BSCI gibi en prestijli sertifikaları almaya hak kazanmış çalışma koşullarımızla Türkiye’yi tüm dünyada gururla temsil ediyor, ihracatımızla ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz.

Sağlığınız için Güvenle Saklıyoruz

Plastik, ulaşımdan sağlığa hayatın her yerinde olmasına rağmen çok az noktada insanlarla bizim ürünlerimiz kadar yakın temas kuruyor. Bu yüzden ürünlerimizi en yüksek kalitede üretiyor, sağlık açısından en zorlu standartları sağladıklarından emin oluyoruz. Çöp kovalarımız dahil olmak üzere tüm ürünlerimizin gıda ile temasında hiçbir sakınca olmadığını kanıtlayan Türkiye ve Avrupa Birliği kökenli belgelere sahibiz. Üretim süreçlerimizde insan sağlığını ve çevreyi tehdit edebilecek hiçbir hammadde, renklendirici ya da katkı maddesi kullanılmıyor. Ürünlerimizi en kaliteli hammaddelerden üretiyor, kaynağı belirsiz geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmıyoruz.

Tüketicilerimiz sadece evlerinde değil ziyaret ettikleri otel ve restoranlarda da bize emanet. Bora Plastik 2009’dan bu yana HoReCa endüstrisi için en güvenilir ve sağlıklı plastik kapları üretiyor. Yüksek kalite standartları ve her zaman öncelik verdiği ürün bulunabilirliği sayesinde Damla Plastik, kısa sürede HoReCa sektörü için yerli üretimde lider pozisyona gelmiş durumda.

Çevre Bilinciyle Saklıyoruz

Plastiğin doğru üretim ve geri dönüşüm anlayışıyla çevre için en sağlıklı maddelerden biri olduğunu biliyoruz. Çünkü plastiğin üretimi, nakliyatı ve geri dönüşümü gezegenimizin kaynaklarını alternatif tüm diğer maddelere oranla çok daha tasarruflu kullanıyor. Üretim sonrasında ise oluşan atıklarımızın tümünü lisanslı kuruluşlara vererek çevreye yük olmuyoruz. Çevreyi plastik değil ancak insanlar kirletebilir. Plastiğin geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratarak kaynak tüketiminin, plastik atıkların ve kirliliğin minimuma indirilmesi için çalışıyoruz.

Çalışan Mutluluğuyla Saklıyoruz

75’i mavi yakalı olmak üzere 95 çalışanımıza dünya standartlarında çalışma koşulları sunuyor, bunun geri dönüşünü yüksek çalışan motivasyonu ve memnuniyetiyle alıyoruz. Dünya devi markaların en iyi koşullarda üretim için bize güvenmesini bu yaklaşımımızla sağladık. Her yıl yenilediğimiz BSCI (Ticari Sosyal Uyumluluk Girişimi) sertifikamızı tam not ile almaya hak kazandık. Bu sertifika çalışanlara karşı etik davranışlar, eşit fırsatlar, üstün koşullar sunan, ayrımcılığa geçit vermeyen işletmelere veriliyor. Bu başarımızın yanında, üç çalışan temsilcisi, açık kapı ve dolaylı şikayet mekanizmaları, performans değerlendirmeleri ve anketler sayesinde çalışan memnuniyetini her zaman yüksek tutuyor, mutlu müşterilerimize giden yolu, mutlu çalışanlarımızla birlikte çiziyoruz.

Müşteri Memnuniyetiyle Saklıyoruz

Sektörün günümüzde yoluna devam eden en eski markası olarak sürekli kendimizi güncelliyoruz. 2015’te yenilenen kurumsal kimliğimiz tıpkı kaliteli plastik ürünlerimiz gibi esnek yapımızı ve müşterilerimizle olan güler yüzlü iletişimimizi yansıtıyor. Müşterilerimiz tüm taleplerine hızla yanıt alacaklarını, ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanacağını ve stok sıkıntısı yaşamayacaklarını biliyorlar. Damla Plastik’le çalışan firmaların emin olduğu bir şey var: Aradıkları ürünün, istedikleri renginin, tam ihtiyaçları kadar olan adedine ne zaman isterlerse ulaşabilecekler. Üstelik bu ürünün mutlu çalışanlar tarafından yüksek kalite standartlarına uygun olarak ve çevreci bir anlayışla üretildiğini bilerek. Damla Plastik hem ürün kalitesinde hem sağlıklı üretimde lider, müşterilerinin memnuniyetini, rakiplerinin saygısını kazanmış, ülkesini küresel çapta gururla temsil eden bir firma olarak yoluna devam ediyor. Sakladığımız bunca değerin arasında saklamadığımız tek şey başarımızın sırrı: Her zaman insan ve çevreye saygı duyarak, en son teknolojiyle, en iyi çözümleri üretmek.